משפצים דירה? כל ההמלצות לבחירת חומרי בנין

תוכן עניינים

 

כשאנחנו ניגשים לתהליך של בניית מבנה חדש או שיפוץ מבנה ישן, באופן טבעי אנחנו צריכים לקנות חומרי בניין מסוגים שונים. חומרים אשר יאפשרו לנו לבצע את כל העבודות שעלינו לעשות, בשביל שנוכל להגיע לתוצאה לה אנחנו מייחלים.

לשמחתנו, בישראל אפשר למצוא מגוון רחב של חנויות ומקומות בהם ניתן לרכוש חומרי בניין מגוונים. חומרים אשר שייכים לחברות שונות, חומרים בדגמים מגוונים, כאלה שיכולים לשרת אותנו על פי הצורך, בהתאם לאופי המבנה אותו אנחנו מבקשים לבנות וכמובן בהתאם לתוצאות אותן נרצה להשיג.

לפני שאנחנו מתחילים בתהליך הבנייה, עלינו להכין מסמך מפורט של כל החומרים אותם נצטרך לצורך תהליך העבודה. בעיקרון, קבלני בניין ואנשים שעוסקים בתחום מציגים זאת ככתב כמויות. מסמך שמפרט את כל כלל החומרים שעל הקבלן להשתמש בו במהלך עבודתו וכן את סוגי העבודות שעליו לבצע. הכתב נועד, הן בשביל שהלקוחות ידעו בדיוק מה הוא מתכוון לעשות ומה הוא צריך לשם כך, אך גם בשביל שהוא יוכל לתמחר את העבודה שלו בצורה אמינה.

קבלנים אשר עוסקים במקצוע במשך שנים רבות, יכולים כמובן לרכוש את הפריטים הנדרשים להם, הן דרך חברות שמתעסקות בשיווק חומרי בניין ישירות לבעלי מקצוע, והן דרך חנויות או עסקים אחרים שמציעים אותם לקהל הרחב. לעומת זאת, אנשים פרטיים יצטרכו לפנות אל חנויות שמציעות חומרי בניין.

חשוב לחלק את כל מה שקשור לחומרים לשני חלקים. מצד אחד, יש את החומרים המיועדים לבנייה, ואלה נמכרים בחנויות ורשתות שונות. מדובר בחומרים ייעודים עבור תהליכי בנייה, בין אם זה של מבנה חדש, תוספות בנייה, שיפוץ מבנה ישן ועוד. מצד שני, יש את כלי העבודה השונים, בהם אפשר להשתמש לא רק בעת תהליכי בנייה אלא גם במקרים אחרים.

במקרה הראשון, נעדיף לרכוש את הפריטים דרך חנויות או עסקים פיזיים. מסיבות שונות, אחת מהן, עלות הרכישה דרך חנות פיזית תהיה נמוכה יותר, וצריך לומר שבדרך כלל יהיה לנו הרבה יותר קל למצוא אותם כך. במקרה השני, הרי שנפתחה בפנינו אפשרות לרכוש כלים וציוד דרך אתרי אינטרנט, בישראל או בחו"ל. אנחנו צריכים לבחון עד כמה זה משתלם לנו מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

כיצד רוכשים חומרי בניין בצורה נכונה

כאמור, הדבר הראשון שעלינו לעשות זה כתב כמויות. גם אם אנחנו לא אנשי מקצוע וברצוננו לרכוש חומרי בנייה לשימוש עצמי, עדיין אנחנו צריכים לדעת מה לקנות ובאיזו כמות מדובר. אחרת אנחנו עלולים לקנות יותר או פחות מדי, וכן אנחנו עלולים לקנות חומרים שאנחנו לא באמת צריכים.

דבר שני שעלינו לעשות וקשור גם בדבר הראשון, עלינו להתייעץ עם אנשי מקצוע בשביל לקבל תשובה מוסמכת ונכונה בנושא. כלומר, אנחנו צריכים להתייעץ עם גורמים שמבינים בתחום ויכולים לעזור לנו בהיבטים כמו, אילו חומרים לקנות, מאיזה סוג, עם אילו חברות נכון לנו לעבוד ועוד.

כשמדובר על אנשי מקצוע, הכוונה לא רק לאנשים שעוסקים בעבודות בנייה, קבלנים או עוזרים שלהם, אלא גם באנשי מקצוע נוספים. למשל, חשמלאים, אינסטלטורים, רצפים ועוד. בהנחה כמובן שאנחנו נדרשים לקנות חומרים שקשורים באופן ישיר או עקיף לתחום המקצוע שלהם.

דבר שלישי, אנחנו צריכים לבחון היכן וכיצד נכון לנו לקנות את החומרים, האם נכון לנו לעשות את זה דרך חנויות פרטיות או רשתות, האם אנחנו צריכים לקנות הכל בבת אחת או לקנות את זה בשלבים, האם לדאוג שכל החומר יגיע לאתר או שנאחסן אותו במקום חיצוני ובכל פעם נביא לשם את מה שאנחנו צריכים.

שתפו פוסט זה