מטפלת סיעודית

 

במסגרת חוק הסיעוד שקיים כיום במדינת ישראל, קשישים שהוגדרו כזכאים לגמלת סיעוד על ידי הביטוח הלאומי יכולים להנות מסיוע של מטפלת סיעודית שתגיע לביתם ותסייע להם בפעולות היומיומיות. לא פעם קיימת אי הבנה בקרב קשישים ובני המשפחות שלהם בכל הנוגע  לתפקידים שהמטפלת הסיעודית אמורה לבצע. חשוב לזכור כי מטפלת סיעודית איננו עוזרת בית או עובדת ניקיון על אף שחלק מהתפקידים שלה יכללו עבודות משק בית, אך עיקר עבודתה הוא לטפל בקשיש ולסייע לו בפעולות יומיומיות כגון: רחצה, הלבשה, אכילה ועוד.

תפקידיה של מטפלת סיעודית

בכדי להבין מהו תפקידה של מטפלת סיעודית, כדאי לקרוא את הדברים הבאים:

טיפול והשגחה

מהות התפקיד של המטפלת הסיעודית של חברת היחידה לסיעוד הוא קודם כל לטפל ולסייע לקשיש בביצוע פעולות יומיומיות כגון: אכילה, לרבות קניית מוצרי מזון עבורו, לבישה, לרבות כביסה וגיהוץ, רחצה, השגחה, החלפת מוצרי ספיגה ומצעים, סיוע בהתניידות הן בתוך הבית והן מחוץ להבית, הבאת תרופות רלוונטיות מבית המרקחת, ליווי של הקשיש לקופת החולים או לסידורים ועוד. ניתן  לבקש במסגרת הטיפול האישי מהמטפלת עזרה וסיוע בנטילת תרופות שנקבעו למטופל על ידי הרופא שלו והוכנו מראש למטפלת הסיעודית ועוד.

קשר אישי

לא מעט קשישים חשים בודדים. בני המשפחה הקרובים אליהם עסוקים בשגרת חייהם התובענית ולא פעם לא מבקרים אותם מספיק. הקשיש מוצא את עצמו לא פעם בודד, אין לו עם מי לדבר והוא חש מתוסכל וכמובן גם מדוכא ועצוב. מטפלת סיעודית לרוב רוקמת קשר עם הקשיש אשר יש לו משמעות עבורו. הקשר בין המטפלת הסיעודית לקשיש, השיחה עימה והדאגה שלה לצרכי הקשיש, משפיעים באופן מהותי על מצב רוחו של הקשיש.

עבודות משק בית

הביטוח הלאומי הגדיר במסגרת התפקיד של מטפלת סיעודית ביצוע עבודות ניקיון קלות בביתו של הקשיש הסיעודי. לא פעם כאמור הסעיף המדובר גורם לבלבול בקרב בני המשפחות של הקשישים או הקשישים והם בטוחים שהמטפלת אמורה לבצע את כלל פעולות הניקיון הנדרשות בבית, אך לא כך הדבר. עבודות הניקיון שעל העובדת הסיעודית לבצע הן: ניקוי אבק, טאטוא של הבית, שטיפת רצפות, ניקיון בסיסי של המטבח וכן ניקיון של השירותים והמקלחת. המטפלת הסיעודית איננה מנקה ואין לבקש ממנה לבצע עבודות ניקיון יסודיות לבית.

מדוע חשוב לדאוג למטפלת סיעודית טובה לקשיש?

המטפלת הסיעודית היא זו שבסופו של דבר תגיע באופן יומיומי לבית שבו מתגורר האדם הקרוב ולכם. היא תבלה אתו שעות רבות ותסייע לו בביצוע הפעולות היומיומיות ועל כן, חשוב מאוד להעניק למטפלת הסיעודית יחס חם והערכה וכן, מראש לדאוג שהיא תהיה מטפלת אדיבה שיודעת כיצד לטפל בקשיש וכיצד לנהוג עימו. חשוב כמובן לזכור כי לקשר החם שבין המטפלת הסיעודית לקשיש יש חשיבות רבה ומשמעות שכן, הדבר תורם רבות למצב רוחו ואיכות חייו באופן כללי.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

פיזיותרפיה

השפעת העיצוב העירוני על בריאות הציבור

מתכנני ערים, אדריכלים אשר מתבקשים לתכנן מרחבים או מוסדות ציבוריים, צריכים לקחת בחשבון הרבה מאוד פרטים לצורך תכנון ועיצוב, בין אם מדובר על רחוב, שדרה, גינה או כל מקום אחר המשרת את כלל הציבור או חלק ממנו.

מדריך מקיף לשיפוץ בית פרטי

 שיפוץ בית פרטי הינו פרויקט הטומן בחובו יתרונות רבים, החל משיפור מרחב המחיה ועד להגדלת ערך הנכס שלך. בין אם

שואב אבק

הכלים שחייבים להיות בבית – סקירת כלי עבודה מומלצים של בוש

בין אם זה לצורך תיקונים קלים, שיפוצים או פרויקטים גדולים יותר, כל אחד צריך שיהיו לו בבית מספר כלי עבודה איכותיים. כלי עבודה טובים חוסכים זמן ומאמץ רב, ובנוסף הם אמינים ובטוחים יותר לשימוש. בוש היא אחת המותגים המובילים ביותר בתחום כלי העבודה, ולהלן סקירה של הכלים המומלצים ביותר שלהם לבית.

SPORT

הפרת מיתוסים נפוצים על ריצות בוקר

עבור אנשים רבים, להתחיל את היום בריצת בוקר מרעננת היא דרך נפלאה להגביר את רמות האנרגיה ולהגדיר גוון חיובי ליום שלפניו. עם זאת, ישנם מספר מיתוסים סביב ריצות בוקר שעשויות להרתיע אנשים לאמץ את ההרגל הבריא הזה. בואו נפרץ כמה מהתפיסות השגויות הנפוצות הללו ונשפוך אור על האמת מאחורי ריצות הבוקר.