מודדים מוסמכים

 

מודד מוסמךכל בנייה מתחילה בעבודת תכנון ומדידה. את התכנון עושים במשרד האדריכלים והמהנדסים שממונה על המשימה ואת המדידה עושים בשטח רק אנשי מקצוע שמוסמכים לכך. מודדים מוסמכים עובדים עם ציוד מתקדם ומדויק והנתונים שלהם בשטח הם הבסיס לכל מפה, לכל שרטוט, לכל היתר בנייה, תשריט וחוות דעת. את העבודה נותנים רק למי שמוסמך באישור משרד השיכון ומנהל מקרקעי ישראל כאשר רוצים לקבל את התוצאות שגם יאושרו בשאר הוועדות.

 

לשם מה נחוצות המדידות

מדידות בשטח נעשות בכל פעם שרוצים לא רק לבנות אלא גם לשפץ, לתת חוות דעת לצורך הכנת התכנית האדריכלית. הנדסה ואדריכלות הולכות יחד וללא דיוק אי אפשר לבנות אף מבנה ללא ליקויים ויציבות. במקרים רבים מדי שבהם לא מצליחים לעמוד בתכנון ולבנות ללא ליקויים מגלים שהמדידה לא הייתה מקצועית ולכן חשיבותה ברורה. זהו היסוד לכל הגשה של תכנית לאישור ועדות ואסור בשום פנים ואופן שיהיו חוסר התאמות. הן הרי יתגלו במוקדם או במאוחר ברגע שיתחילו לבנות.

 

המקצועיות של המדידות

בדרך כלל יוצאים לשטח כמה מודדים לצוות עבודה עם ציוד מיוחד שיש להציב, אבל נעזרים כיום גם בתוכנות מדידה ממוחשבות ועיבוד נתונים כדי לסייע בהשגת התוצאה המושלמת הנדסית ללא כשלים ובעיות. התחום המדויק הוא הנדסה גאודזית ולא כל מי שמציג עצמו כמודד אכן מחזיק בהסמכה כזאת. חובה לבדוק לפני הזמנת העבודה שזה מה שתקבלו כדי לחסוך מכם עגמת נפש בעתיד כאשר התכניות לא יאושרו ולא תוכלו להתחיל לבנות או לקבל אישור.

 

חשיבות המדידה בפרויקט בנייה

כל פרויקט מתחיל במדידות לביצוע שהן לב הפרויקט. כל הנתונים נמסרים מהשטח ישירות מצוות מודדים מוסמכים ישירות לקבלן שמזמין זאת כדי לתכנן את השטח לבנייה. המודד עצמו פועל מתוקף תקנות התכנון והבנייה ולצורך הרישוי יש לבצע מדידות הנדסיות אלה בשלושה שלבים הכרחיים, מהגשת הבקשה למידע לוועדה המקומות, לקראת אישור העבודות ולצורך קבלת תעודת הגמר. כל המדידות חייבות להיות מדויקות ולהוכיח שלא נפלה טעות באף שלב ולכן הן חשובות וחיוניות לבקרת הבנייה ולפיקוח עליה תוך כדי כך.

 

מה מודדים ומסמנים?

מודדים מוסמכיםמדידות חייבות להיות אחידות ולהתבצע על ידי אותם אנשים ולהוכיח בכל שלב את העמידה בהנחיות ובתקנות הבנייה והמדידה. הבסיס ההנדסי האחיד משמש לסימון פרטים מסוימים ולבקרה עליהם ולהכנת המפות הנחוצות לקבלת תעודת הגמר, בין היתר. אנשי המקצוע שעובדים אתכם נבחרים על פי המקצועיות שלהם ויכולתם להציג ניסיון מתאים ולא רק תעודות מתאימות. בכל פרויקט יש רף עמידה בו והמודד חייב להוכיח שהוא בעל ניסיון בהיקף עבודה כזה, בדיוק כמו כל קבלן בנייה.

 

קבלת התוצאות

את תוצאות המדידה מעבדים אחר כך בתוכנות ממוחשבות יחד עם שרטט מקצועי כדי לתת לכל לקוח את חוות הדעת שביקש לצורך הוצאת היתרים כמו חוות דעת מומחה לבית המשפט וגם לצוותי בדיקת מבנים שמזמינים זאת.

 

מודד מוסמך
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

פיזיותרפיה

השפעת העיצוב העירוני על בריאות הציבור

מתכנני ערים, אדריכלים אשר מתבקשים לתכנן מרחבים או מוסדות ציבוריים, צריכים לקחת בחשבון הרבה מאוד פרטים לצורך תכנון ועיצוב, בין אם מדובר על רחוב, שדרה, גינה או כל מקום אחר המשרת את כלל הציבור או חלק ממנו.

מדריך מקיף לשיפוץ בית פרטי

 שיפוץ בית פרטי הינו פרויקט הטומן בחובו יתרונות רבים, החל משיפור מרחב המחיה ועד להגדלת ערך הנכס שלך. בין אם

שואב אבק

הכלים שחייבים להיות בבית – סקירת כלי עבודה מומלצים של בוש

בין אם זה לצורך תיקונים קלים, שיפוצים או פרויקטים גדולים יותר, כל אחד צריך שיהיו לו בבית מספר כלי עבודה איכותיים. כלי עבודה טובים חוסכים זמן ומאמץ רב, ובנוסף הם אמינים ובטוחים יותר לשימוש. בוש היא אחת המותגים המובילים ביותר בתחום כלי העבודה, ולהלן סקירה של הכלים המומלצים ביותר שלהם לבית.

SPORT

הפרת מיתוסים נפוצים על ריצות בוקר

עבור אנשים רבים, להתחיל את היום בריצת בוקר מרעננת היא דרך נפלאה להגביר את רמות האנרגיה ולהגדיר גוון חיובי ליום שלפניו. עם זאת, ישנם מספר מיתוסים סביב ריצות בוקר שעשויות להרתיע אנשים לאמץ את ההרגל הבריא הזה. בואו נפרץ כמה מהתפיסות השגויות הנפוצות הללו ונשפוך אור על האמת מאחורי ריצות הבוקר.