למה לוחות סולאריים חשובים?

 

השמש היא אנרגיה עוצמתית וחזקה במיוחד. היא מספקת חום אדיר שאותו אפשר לנצל למגוון רחב של פעולות. דוד שמש היא הדוגמא הקלאסית לכך אך מלבדו, ניתן להתקין לוחות סולאריים כמעט על כל גג, לאפשר לשמש לחמם אותם ולהמיר את האנרגיה הזו בצורה די פשוטה לחשמל. הרי אנחנו עושים שימוש תדיר ואינסופי בחשמל למגוון רחב של מטרות. אין להכחיש את חשיבותם של לוחות סולאריים. להחזר השקעת התקנתם ומעבר לניצול אנרגיית השמש יש ערך משמעותי, ולא רק כלכלית, אלא למען בריאות הציבור וקיימות סביבתית. בכל שנה שחולפת, אנרגיית השמש הופכת להיות פופולרית יותר לבעלי בתים ועסקים, ככל שאנשים לומדים את היתרונות הרבים שלה. שימוש באנרגיה סולארית מתאים לשימושים פרטיים לכל הפעולות היומיומיות שכולנו מבצעים באמצעות חשמל, לשימושים תעשייתיים, למפעלים ועוד.

אם אתם סקרנים לגבי החשיבות של לוחות סולאריים, מאמר זה מציג כמה סיבות לבחירה בניצול אנרגיית השמש.

האבולוציה של לוחות סולאריים

השימוש באנרגיה סולארית גדל בהתמדה בעשורים האחרונים, כשיותר ויותר אנשים מבינים את הערך העצום של ניצול לוחות סולאריים. בישראל, הביקוש להתקנת לוחות אלו גדל והם מותקנים היום באלפי בתים בארץ.

ההערכות הן כי עד שנת 2030 לפחות לאחד מתוך שבעה בתים ישראלים תהיה מערכת לוחות סולאריים על הגג.

מה זה לוחות סולאריים?

לוחות סולריים מפיקים אנרגיה מאור השמש. גם אם התהליך אינו מובן לחלוטין, יש עובדה אחת שחשוב להבין: השמש כבר מעצימה את כוכב הלכת ומספקת את האנרגיה הדרושה על מנת לשמור על הסביבה והאוכלוסייה. כמות אור השמש המגיעה לאטמוספירה של כדור הארץ מספיקה על מנת לספק את כל הצרכים.

השמש היא משאב חופשי, בר קיימא ונקי שניתן למנף במקום החשמל הקונבנציונאלי לשימוש יומיומי. ניתן להתקין לוחות סולאריים כדי להשתמש בהם לאספקת חום, אור וצרכים תלויי חשמל אחרים בבתים ובבניינים.

יתרון סביבתי

המודעות לגבי החשיבות לשמירה על הסביבה והמאזן האקולוגי עולה כל הזמן במגוון רחב של תחומים. ההבדל בין לוחות סולאריים לחשמל קונבנציונאלי הוא שאנרגיה סולארית אינה מסתמכת על שימוש בדלקים מאובנים, אינה מזהמת אוויר או מים, ואינה תורמת להתחממות כדור הארץ, מה שהופך אותה לאופציה המועדפת עבור רבים. אנרגיה סולארית פועלת עם משאבי הטבע של כדור הארץ, ואילו חשמל קונבנציונאלי מתכלה או פוגע בהם. אנרגיה סולארית מאפשר לנו לשמור על כדור הארץ בו כולנו חיים.

מקור אנרגיה אמין וחסכוני

לוחות סולאריים מבוססים על אנרגיה מתחדשת של השמש. דלקים מאובנים ייגמרו בסופו של דבר, אבל אור השמש לא.מסיבה זו, אנרגיית השמש היא אמינה ביותר. ובניגוד לדלקים מאובנים שהם יקרים לכרייה ולניצול, לא עולה כלום לקבל אור שמש. התקנה חד פעמית של ציוד סולארי היא כל מה שצריך על מנת לקצור את היתרונות.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email