אישור מהנדס לתיקון גגות

תהליך האישור של מהנדס לתיקון גגות הוא תהליך מורכב. חברת גגות צריכה לעבור הרבה נסיונות וקשיים לפני שהמהנדס מורשה לעבוד על הגג.

למהנדסים ניתנה הכוח לקבל החלטות לגבי מה שהם מאמינים שהם תיקונים קריטיים על מנת למנוע נזק נוסף. עם זאת, זה יכול להוביל לבעיות רבות אם לא נעשה כהלכה.

אחת הבעיות הנפוצות ביותר במערכת זו היא שיכולים לקחת חודשים ואף שנים עד שבקשת מהנדס תאושר.

גג הוא חלק מכריע בכל בניין ולעתים קרובות מהנדסים מתקנים אותם כאשר צריך להחליף אותם. עם זאת, תהליך זה עשוי להיות יקר מכיוון שהוא דורש הרבה זמן ומאמץ.

בישראל מהנדס גגות נדרש להיות בעל רישיון כדי להיות מסוגל לעבוד על גגות. עם זאת, ישנם מקרים שבהם מהנדס זקוק לאישור ממחלקת העבודה והתעשייה של המדינה לפני שהוא יכול להתחיל לעבוד על גגות.

על מנת לקבל אישור על ידי המדינה, מהנדס חייב להשלים קורס הכשרה הניתן על ידי ועדת הבנייה הממלכתית או המקומית שלו או גוף שלטוני דומה. קורס ההכשרה כולל נושאים כגון: עקרונות בנייה, סוגי וחומרי גגות ונושאי בטיחות הקשורים לקירוי.

תהליך האישור מסתיים בדרך כלל בשלושה שלבים:

1) בקשה לרישיון 2) בקשה לאישור 3) הוצאת רישיון

 

כיצד מתבצע תיקון גגות?

תיקון גגות מתבצע במספר שלבים אותם יש לבצע בסדר קבוע בכדי לתקן את הגג בצורה הטובה ביותר בהתאם לנזק הקיים בגג.

כאשר גג ניזוק, הצעד הראשון הוא להעריך את הנזק כדי לקבוע אם ניתן לתקן אותו או צריך החלפה. השלב הבא הוא להסיר כל פסולת רופפת מהאזור ולכסות אותו עם ברזנט. יש להסיר את הפסולת מסביב לקצוות הגג והרחק מכל קירות או חלונות. לאחר מכן, צוות יצטרך להסיר מסמרים או ברגים שמחזיקים את הרעפים ולאבטח אותם במקומם לפני הסרתם לתיקון. צוות יצטרך לכסות את האזור הפגוע עם ברזנט לפני הסרת פסולת רופפת מהאזור. לאחר הסרת הפסולת והשטח מכוסה, קבלן הגגות יצטרך להסיר מסמרים או ברגים המחזיקים את הרעפים במקום. לאחר מכן יש להסיר את הרעפים לתיקון ולהחליף אותם בחדשים.

 

איזה סוג של חומרי קירוי גגות יש להיזהר?

חומרי קירוי הם היבט חשוב מאוד בבניית בניין. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת חומרי הגג הנכונים לבית או לעסק.

בכל הנוגע לבנייה, ישנם סוגים רבים ושונים של חומרים המשמשים בגגות. אלה כוללים מתכת, עץ וקצף פוליאוריטן. לכל חומר יתרונות וחסרונות משלו, לכן חשוב לדעת איזה חומר קירוי אתם רוצים לפני שמשקיעים בסוג אחד.

ישנם סוגים רבים של חומרי קירוי שניתן להשתמש בהם לכיסוי גג. לכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו. הסוגים הנפוצים ביותר של חומרי קירוי כוללים רעפי אספלט, רעפים, צפחה, מתכת ושייקים עץ.

רעפי אספלט הם הסוג הנפוץ ביותר של חומרי קירוי בצפון אמריקה ובדרך כלל יש להם תוחלת חיים של עד 50 שנה או יותר אם הם מותקנים כראוי. גגות צפחה מחזיקים מעמד זמן רב יותר מרעפי אספלט אך עולים יותר למטר מרובע של כיסוי מכיוון שהם דורשים עבודה נוספת להתקנה. גגות רעפים מחזיקים מעמד הכי הרבה זמן אבל הם לא עמידים כמו גגות אספלט או צפחה מכיוון שהרעפים דקים יותר מאשר אפשרויות אחרות.

חומרי הקירוי שעליכם להקפיד עליהם הם אלו שעלולים לגרום נזק לבריאותכם. זה כולל אסבסט, עופרת וארסן.

ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי קירוי כגון אספלט, רעפי חרס, רעפי בטון, יריעות מתכת ורעפים. אתה תמיד צריך לבדוק עם מחלקת הבנייה המקומית שלך לפני שאתה רוכש כל חומר קירוי.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אישור מהנדס לתיקון גגות

תהליך האישור של מהנדס לתיקון גגות הוא תהליך מורכב. חברת גגות צריכה לעבור הרבה נסיונות וקשיים לפני שהמהנדס מורשה לעבוד