שם אימייל אחר מלכ''ר
חיפוש באתר
יצירת קשר דרושים תנאי שימוש מנהלים כלים לגיוס משאבים מידע למפרסמים לוח אירועים אודות


מנהלים

 ראש השנה
 הגירה
 כותרות
 חדשות
 עסקים קהילה
 התנדבות
 מקורות מימון
 שירותי עמותות
 גיוס משאבים
 קמפיינים
 פרסים/אותות
 פרסומים חדשים
 תמיכות/מכרזים
 דעות
 מינויים
 פדרציות
 אתרים/מדיה
 טכנולוגיה
 עסקים חברתיים
 סיכומי כנסים
 הודעות
 דרושים
 לוח אירועים
 הזווית האזרחית
 בלוג
 אתר התנדבות
 אתר כספים

מאיר שפיגלר, מנכ"ל קק"ל: "קק"ל מבוקרת היום על ידי חמישה גורמים שונים"

לדבריו, ריבוי הגופים המבקרים גורם לכך ש"קשה מאד לעבוד. כל היום אתה צריך לתת תשובות, מסמכים והסברים לגורמים המבקרים וזה מתסכל בצורה בלתי רגילה כי כל אחד רוצה להטביע את חותמו יותר מהשני. זה גורם נזק אדיר ליכולת של גוף לתפקד ויכול להביא כליה על גוף ועל הפעולות שהיה אמור לעשות".
26/3/2015

הדברים נאמרו בכנס שערכה פירמת פאהן קנה  בנושא ביקורת פנימית בעמותות,בעקבות תיקון 14 לחוק שנכנס לתוקף בחודש שעבר (פברואר 2015). החוק דורש מינוי מבקר פנים בעמותות בעלות מחזור כספי העולה על 10 מיליון שקלים.

שפיגלר הוסיף כי "אנחנו פועלים עקב לצד אגודל כדי להשביח את הערך הנורמטיבי שאמור להיות מנת חלקו של גוף דו מהותי שיש לו אלמנטים ציבוריים ולא ירחק היום שמערכות ציבוריות אחרות יחקו את קק"ל ולא להפך". לדבריו ביקורת תורמת לגוף המבוקר מבחינת הנראות הציבורית ומבחינת הליגיטימציה שכל גוף שואף לה. צריך לראות בה גורם מסייע ולא הורס. יחד עם זאת, אמר, לפעמים אנחנו מגיעים לקיצוניות שהיא בסוף הופכת את הביקורת לנזק ולא תועלת".

לסיום דבריו הדגיש שפיגלר כי "היישום של הביקורת הוא לא פחות חשוב מהביקורת עצמה ואולי אפילו יותר, כי ביקורת שלא יוצרת פעולה בשטח היא גרועה יותר מאשר לא לעשות שום ביקורת". לכן, לדעתו, חשוב שהגורם השותף לביקורת יקבל אותה כדבר חיובי. "הביקורת צריכה לנסות ולתת לגוף המבוקר את מירב הסיבות לשתף עימה פעולה ולהאמין בה, כי אמונה זה הבסיס להצלחת הביקורת. אין טעם בביקורת אם היא לא מתקבלת בהבנה מהצד המבוקר. הביקורת לא שווה כלום אם בסוף יש החלטה פנימית בארגון שקובעת איך ליישם ולהטמיע את אותם כשלים שנמצאו בביקורת. ביקורת למען ביקורת זה רק דו"ח שהולך למגירה. אחד הדברים הכי משמעותיים זה לקחת את תוצאות הביקורת ולהגיע למסקנות וליישמן הלכה למעשה".

ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל לשעבר של משרד המשפטים, חיזק את דבריו של שפיגלר ואמר כי הוא "דיבר אמת כשאמר שבשנים האחרונות מאז שהוא מנהל את קק"ל המקום הזה הפך להיות אחר לגמרי, זאת על ידי שינוי של הנהגה, של ניהול ובקרה עצמית".

מערכת הזווית השלישיתלוח האירועים
לצפייה והוספת אירועים

 
Created by OliveInteractive