שם אימייל אחר מלכ''ר
חיפוש באתר
יצירת קשר דרושים תנאי שימוש מנהלים כלים לגיוס משאבים מידע למפרסמים לוח אירועים אודות


מנהלים

 ראש השנה
 הגירה
 כותרות
 חדשות
 עסקים קהילה
 התנדבות
 מקורות מימון
 שירותי עמותות
 גיוס משאבים
 קמפיינים
 פרסים/אותות
 פרסומים חדשים
 תמיכות/מכרזים
 דעות
 מינויים
 פדרציות
 אתרים/מדיה
 טכנולוגיה
 עסקים חברתיים
 סיכומי כנסים
 הודעות
 דרושים
 לוח אירועים
 הזווית האזרחית
 בלוג
 אתר התנדבות
 אתר כספים

סמל חדש יציין נגישות לאנשים עם מוגבלות שכלית, נפשית, תקשורתית ולקויות למידה

נגישות לאנשים עם מוגבלות

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים, בשיתוף עמותת אקים ישראל, השיקו אתמול (3.12.14) במסגרת היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות, סמל נגישות חדש שיסמל הנגשה של שירות עבור אנשים עם מוגבלות שכלית, נפשית, תקשורתית ולקויות למידה.

4/12/2014

הסמל ישמש את נותני השירותים השונים (מוזיאונים, בתי מלון, שירותי ספורט ופנאי, עסקים גדולים וקטנים ועוד) ויאפשר לאנשים עם המוגבלות, למשפחותיהם ולציבור בכללותו לדעת כי השירות במקום מונגש עבורם, בדומה לסמל כיסא הגלגלים המסמל כי מקום מונגש לאנשים עם מוגבלות פיזית, ולסמלים אחרים של לקויי שמיעה או לקויי ראייה.

 

לדברי אחיה קמארה, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: ״פעמים רבות כשהציבור חושב על נגישות הוא חושב על מעלית או רמפה ואולי על מערכת הגברה לכבדי שמיעה או נגישות ללקויי ראיה. תקנות נגישות השרות שנכנסו לתוקף לפני כשנה מחייבות הנגשת השירות לציבור גם לאנשים עם מוגבלות נפשית, שכלית, תקשורתית ולקויות למידה (מוגבלות שאינה נראית). לאור זאת יזמנו, לראשונה בעולם סמל נגישות עבור אוכלוסיות אלה, על מנת שכל מקום שדאג לעמוד בחובות הנגישות עבור אוכלוסיות אלה, יוכל לסמן ולהכריז כי הוא אכן נגיש עבורם״.

 

הסמל נבחר ע"י אנשים עם מוגבלות שכלית, אנשים עם אוטיזם ועוד (ברוח 'שום דבר עלינו בלעדינו'). לדברי מנכ"לית אקים ישראל, סיגל פרץ יהלומי, "אנו מקווים שחברות ועסקים יעשו שימוש בסמל, ויעמידו לרשות האנשים עם המוגבלות שירותים אשר יונגשו עבורם, וכך ירוויחו לקוחות מרוצים ונאמנים".

מערכת הזווית השלישית

 לוח האירועים
לצפייה והוספת אירועים

 
Created by OliveInteractive