שם אימייל אחר מלכ''ר
חיפוש באתר
יצירת קשר דרושים תנאי שימוש מנהלים כלים לגיוס משאבים מידע למפרסמים לוח אירועים אודות


מנהלים

 ראש השנה
 הגירה
 כותרות
 חדשות
 עסקים קהילה
 התנדבות
 מקורות מימון
 שירותי עמותות
 גיוס משאבים
 קמפיינים
 פרסים/אותות
 פרסומים חדשים
 תמיכות/מכרזים
 דעות
 מינויים
 פדרציות
 אתרים/מדיה
 טכנולוגיה
 עסקים חברתיים
 סיכומי כנסים
 הודעות
 דרושים
 לוח אירועים
 הזווית האזרחית
 בלוג
 אתר התנדבות
 אתר כספים

תוספת של 1000 תקני שירות לאומי לבעלי מוגבלויות

הממשלה צפויה לדון בהצעה להפחית את התעריף שמשלמים גופים שונים לגופים המפעילים מתנדבים לשירות לאומי ב- 7%. הוספת 1,000 תקנים של שירות לאומי לבעלי מוגבלויות.

8/10/2014

 

בנוסף יפוחת משמעותית מספר המתנדבים שגרים בדירות שכורות - בדרך זו צפוי חסכון של כ- 50 מיליון ש"ח. פרטים אלו עולים מתוך כתבה של אביטל להב (30.9) שפורסמה באתר ynet.

עוד עולה בכתבה כי הרקע להחלטה הוא עבודתו של צוות ממשלתי, בראשות סגן שר האוצר מיקי לוי, שבדק בחודשים האחרונים את פעולתן של העמותות המפעילות מתנדבים בשירות לאומי. הצוות הוקם לבקשת העמותות, שטענו כי התעריף שמשלמים להם מוסדות המדינה נמוך מידי. אך הצוות בדק ומצא כי הוא דווקא גבוה מידי.

 

הצוות עומד להמליץ לממשלה לקבוע כי רק 10% מהמתנדבים בכל עמותה יוכלו לחיות מחוץ לבית. לטענת מקורות המעורים בנושא, מהלך זה יחסוך לעמותות הוצאות של כ-50 מיליון שקל בשנה ויפנה כ-600 דירות להשכרה במרכזי הערים הגדולות בישראל.

ממשלה מתכוונים לדרוש מהעמותות לתקן את הליקויים שנתגלו, באופן שצפוי להפחית את הוצאותיהן בכ-65 מיליון שקל. 50 מיליון שקל מאותו סכום יופחתו מסעיף התקצוב של שירות לאומי ויוסטו למטרות אחרות של אותם משרדים. כ-15 מיליון שקל ישמשו להוספת תקנים נוספים, אך תקנים אלו יוקצו אך ורק לבעלי מוגבלויות.

 

כיום מהווים בעלי מוגבלויות אחוז זניח בכלל מתנדבי השירות הלאומי. עם זאת, ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) טענה בפני חברי צוות הבדיקה כי קיים עודף ביקוש בקרב אוכלוסייה זו לתקנים של התנדבות. ביוזמתה תכלול ההצעה שתובא לאישור הממשלה בשבוע הבא סעיף שקובע כי החל מספטמבר 2015 לא יפחת שיעור בעלי המוגבלויות בקרב מתנדבי השירות הלאומי מ-10%.

 

בין הממצאים שעולים מהכתבה, מנכ"ל המקבל שכר מופרז, רכב ביבוא אישי, מימון כפול של נסיעות, מספר רב של עובדים, אי תשלום דמי רווחה (דמי כיס).

 

בעוד שהשכר השנתי של מנהלי עמותות השירות הלאומי נע בין 200-400 אלף ש"ח, מנכ"ל עמותת "של" העמותה לשירות לאומי אזרחי חלופי (ע"ר) משתכר 728,000 ש"ח (נתוני 2012) יש לציין כי בשנים הקודמות לשנת 2012 היה שכרו נמוך יותר ועלה בהתמדה מדי שנה. העמותה נמצאה אפקיטיבית ע"י מידות ויש לה אישור ניהול תקין.

מערכת הזווית השלישית

 

 

 

 לוח האירועים
לצפייה והוספת אירועים

 
Created by OliveInteractive